Hikayelerim

Gece Yürüyüşü 

Hayat dediğimiz şey, biz gelecek için hayaller kurarken başımıza gelen olaylardır.

İnsan, ümidini yitirmeden azim ve iradesiyle her şeyin üstesinden gelebilecek güce sahip olarak donatılan eşrefi bir mahlûktur.

Bir şeyi istemek yetmez, hedefe ulaşmak için şiddetle arzu edip, gayret göstermek gerekir.
Bu romanda zora talip olan bir gencin hayat serüvenine şahit olacaksınız.

Kitabı satın almak için tıklayın


Abdi Bey

Aziz Nesin’in ünlü romanındaki ZÜBÜK’e karşı bir DÜBÜK çıktık ki, dillere destan. Bu kitabı okuyunca ZÜBÜK’ün DÜBÜK’ ün eline su dökemeyeceğini, hatta ZÜBÜK’e rahmet okutacağını göreceksiniz.

ZÜBÜK, basit bir kasabada, eşraftan yarı cahil kişileri kandırıp, siyasi ikbal uğuruna oyuna getirip, onları kullanan, akıllı geçinen birisi.DÜBÜK, öyle mi ya? DÜBÜK, yüksek tahsil görmüş, uzman doktor olmuş, hatta başhekimlik yapan birisi. DÜBÜK’ün makamını kullanarak kandırıp oyuna getirdikleri kişiler arasında kimler yok ki. Başta hasta ve hasta yakınları, hastane personeli olduğu gibi, daire müdürleri, hâkimler, savcılar, hâsılı onunla ilgisi olan herkes.DÜBÜK için hastalar para demekti. Hastalardan para alma yöntemi kimsenin aklına gelmeyecek cinsten. Resmi ve gayri resmi, para dönen her yerde bulunmaya azami çaba gösterirdi.Yaptığı usulsüzlük ve yolsuzluklar yüzünden hakkında altı defa soruşturma açıldığı halde daire müdürlerini kullanarak görevde kalmayı başarabilen bir yetenek. Neler yaptığını, kimleri oyuna getirdiğini okuyunca şaşırıp kalacak; “Olamaz, yok böyle bir adam.” Diyeceksiniz.


Yıldız Yağmuru

Her insanın hayatı başlı başına bir hikaye, bir romandır. Ancak, hayatın kesitleri içerisinde bazılarımızın başından öyle olaylar geçer ki, bu olaylar başkalarına da ders olacak mahiyettedir. Bu tür enteresan olayları gün yüzüne çıkarmak, toplumlara mal etmek yazarların, çizerlerin işidir.

İnsanlar, çok şeyi yaparak, yaşayarak, düşe kalka öğrenirler. Şu bir gerçektir ki, her şeyi tek başına öğrenmeye kalkmak (tabiri caizse) ahmaklıktır. Zira hiçbir insanın ömrü her şeyi kendi başına öğrenmeye kifayet etmez. Yaşanmış ve tecrübe edilmiş olaylar, akıllı insan için bulunmaz bir nimettir.

Kendini geliştirmek isteyen insanlar, çok kitap okuyarak hayatı kendine kolay ediniyor. Siz de hayatınızı kolaylaştırmak istiyorsanız çok kitap okuyun, hatta yazın. Okumak ve yazmak öğrenmenin en ucuz yoludur.

Bu kitaptaki yaşanmış olan hikayelerdeki olaylar, insan hayatının dönüm noktası gibidir. Bazıları da yanlıştan doğruyu çıkarma niteliğindedir. Bunlardan yararlanmak, yaşanmışlıktan ders çıkarmak için bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.