Yıldız Yağmuru

Yıldız Yağmuru

Her insanın hayatı başlı başına bir hikaye, bir romandır. Ancak, hayatın kesitleri içerisinde bazılarımızın başından öyle olaylar geçer ki, bu olaylar başkalarına da ders olacak mahiyettedir. Bu tür enteresan olayları gün yüzüne çıkarmak, toplumlara mal etmek yazarların, çizerlerin işidir.

İnsanlar, çok şeyi yaparak, yaşayarak, düşe kalka öğrenirler. Şu bir gerçektir ki, her şeyi tek başına öğrenmeye kalkmak (tabiri caizse) ahmaklıktır. Zira hiçbir insanın ömrü her şeyi kendi başına öğrenmeye kifayet etmez. Yaşanmış ve tecrübe edilmiş olaylar, akıllı insan için bulunmaz bir nimettir.

Kendini geliştirmek isteyen insanlar, çok kitap okuyarak hayatı kendine kolay ediniyor. Siz de hayatınızı kolaylaştırmak istiyorsanız çok kitap okuyun, hatta yazın. Okumak ve yazmak öğrenmenin en ucuz yoludur.

Bu kitaptaki yaşanmış olan hikayelerdeki olaylar, insan hayatının dönüm noktası gibidir. Bazıları da yanlıştan doğruyu çıkarma niteliğindedir. Bunlardan yararlanmak, yaşanmışlıktan ders çıkarmak için bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın